New Avengers Vol 4

Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Mike Deodato, Will Conrad

New_Avengers_27_0001Bendis pořád rozjíždí své New Avengers, jakýsi vedlejší tým Avengerů obsahující „obyčejnější“, ale často zajímavější postavy.

Na začátku booku vidíme klasické dohadování týmu v jejich sídle a v poslední době taky už klasické protesty lidí před ním. Lukea Cage už to začíná štvát a se svou ženou Jessicou Jonesovou dojdou k jednomu důležitému rozhodnutí. Poté vidíme poměrně obsáhlý příběh o tom, jak byla kdysi v tajném městě K’un Lun trénovaná první Phoenix. Na mystické kung-fu věci tolik nejsem, ale tohle je zpracováno velmi zručně, hlavně kresba Mikea Deodata je parádní, takže je na co se koukat a komiks dobře odcejpá.

Nejlepší částí jsou poslední tři čísla, v nichž vidíme několik členů Avengers, jak jsou vězněni X-meny kvůli eventu Avengers vs X-Men. Opět v úchvatné kresbě vidíme dosti depresivní příběh o útěku z vězení, ale především o poničených vztazích mezi nadlidmi. A pointa je možná trochu otřepaná, ale mně přišla parádní.

Hlavně díky konci je pro mě tenhle book velmi slušným avengerovským nášupem. Bendis stále umí a má po ruce šikovného kreslíře.

8/10

(obsahuje New Avengers v2 24-30)

New_Avengers_28_0020 New_Avengers_29_0021 New_Avengers_26_0012

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *