Power Girl Vol 1: A New Beginning

Scénář: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Kresba: Amanda Conner

Power-Girl-A-New-BeginningMinisérie JSA: Classified: Power Girl mě řádně namlsala na tuhle superhrdinku, a tak jsem plynule přešel na její vlastní sérii z té doby (rok 2009). Místo Geoffa Johnse tu na scenáristické pozici jsou Justin Gray a Jimmy Palmiotti.

Prvně tedy musím znovu pochválit vynikající kresbu Amandy Conner, která je, zdá se, dvorní kreslířkou Power Girl. Opět čtenáře čeká zatraceně sexy Power Girl ve všemožných pózách, ale také natolik zábavně se šklebící, že si oblíbíte nejen její tělo od krku dolů. Samozřejmě i ostatní postavy se zábavně kření, takže je na co se koukat.

Rozhodně však v tomto superhrdinském komiksu nechybí ani klasická akce. O tu se postará především slušně creepy Humanite, který má mocné zařízení, s nímž může ohrozit New York, a také (velmi sexy!) mimozemšťanky na útěku, co se jenom chtějí bavit…

Civilní část Power Girl se zaměřuje na zakládání její firmičky s… patentováním vynálezů? Nejsem si jistý, jestli jsem to dobře pochopil. Každopádně mě civilní život Power Girl kupodivu až tolik nezaujal. Nebyl špatný, ale byl pro mě výrazně méně zábavnějším počtením než zbytek velmi solidně napsaného komiksu. Nesmím ale zapomenout, že ke konci mě hodně bavila interakce Power Girl s její kámoškou Atlee (taktéž mimozemšťankou), která teprv objevuje kouzla, jež naše planeta skýtá… například filmy.

Power Girl je akční, sexy, zábavná, místy i velmi vtipná… ale doufám, že se ještě víc rozjede. Zatím však moc pěkná oddychovka.

7/10

(Obsahuje Power Girl 01-06)

Power Girl 002 (2009) (digital-Empire) 004 Power Girl 004 (2009) (digital-Empire) 019 Power Girl 005 (2009) (digital-Empire) 019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *