Hitman 8: Zavíračka

Scénář: Garth Ennis
Kresba: John McCrea

11730-b-hitman.zavirackaTak nám Ennisova výborná série o nájemném zabijákovi, který žije v Gothamu a využívá při svém povolání svých pár zvláštních schopností, skončila.

Když už jsem tedy nakousl to, že hlavní hrdina žije v DCčkovském světě a má nadpřirozené schopnosti, tak si teď retrospektivně neodpustím postřeh, jak málo oboje Ennis využíval. Což teď nemyslím jako kritiku. Garth Ennis celkově nijak superhrdinský komiks nemiluje, je známý spíš tím, že si z něho dělá různým způsobem srandu (někdy i velmi drsnou), a tak je přirozené, že jeho série moc „superhrdinská“ není, jen se v ní sem tam mihne nějaký ten superhrdina. Zde však Ennis dokázal, že neparoduje za každou cenu a že superhrdinům slušně rozumí. Trochu zvláštní však je, jak málo Tommy Monaghan využívá svoji schopnost, že umí vidět skrz zdi (a šaty). Možná tím chce Ennis ukázat, že superschopnosti nejsou všechno, důležitější je kuráž a dovednosti vydřené letitým tréninkem.

V závěrečném booku Hitman potvrzuje, že ačkoliv je hlavním hrdinou nájemný vrah, tak Tommy je klaďákem, jak to jen jde. Nezištně pomáhá jedné dívce a je ochotný kvůli ní riskovat vše, i když k ní nechová žádné romantické city a dokonce s ní ani nespí. Úplným Dušínem ale Tommy samozřejmě taky není, protože si něco začne se sexy drsnou agentkou, co vypadá jako Scullyová z Akt X, i když má ještě nedořešený románek s jednou neméně drsnou policajtkou. „Scullyová“, Tommy a jeho nerozlučný kamarád Nat se nyní postaví mocnému hajzlíkovi, který dělá odporné pokusy na lidech.

Ennis čtenáři znovu předkládá zajímavou akci, dobře vymyšlené postavy a zábavné dialogy, a to vše je podpořené brilantní kresbou Johna McCrey v nejlepší formě. Jedinou výtkou z mé strany tu bude skutečnost, že ačkoliv komiks buduje velkolepé finále, tak to nakonec není až tak výrazné a pamětihodné, jak by mohlo být. V sérii Hitman už byly dramatičtější a více „kulervoucí“ scény.

Tenhle book sice nenabízí epické finále, ale stále jde o skvělý komiks v Ennisově stylu.

8/10

17881_1 HITMAN 8_ukazka-3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *