Wolverine: First Class Vol 3: Wolverine-By-Night

Scénář: Fred Van Lente
Kresba: Francis Portela, Hugo Petrus, Scott Koblish

Wolverine - First Class 012-000Další book Freda Van Lentea, který vypráví o rostoucím přátelství mezi Kitty Pryde a Wolverinem, je opět příjemným počtením.

Protože Kitty Pryde a Wolverine už se znají mnoho let, tak i zde se vracíme do minulosti a i zde Van Lente zručně vytváří příběhy do chronlogie starých komiksů, pěkně využívá tehdejší motivy a postavy (z nichž tedy mnoho je aktuálních i dnes).

V tomto booku čekají čtenáře tři příběhy. V prvním Logan navštíví Shang-Chiho, aby ho naučil trochu jeho kung-fu klidu, který potřebuje pro poražení svého nemesis Sabretootha. Poté tu máme krátký příběh s X-meny a mocným prastarým monstrem, jež se může dostat ven z chrámu, kde byl uvězněn, a nejdelším příběhem (zabírající 2 sešity, ne 1) je v této knize příběh s vlkodlaky…

Všechny příběhy jsou kvalitativně na podobné úrovni – žádný není trapný, všechny se velmi dobře čtou a kresba je taky příjemná. Ale pokud očekáváte něco hodně cool či originálního, tak budete zklamáni.

Každý komiks však nemůže být megapeckou a jak jsem řekl, tenhle komiks se hezky čte, takže budu rád ve čtení této série pokračovat.

7/10

(Obsahuje Wolverine: First Class 09-12)

Wolverine - First Class 010-013 Wolverine - First Class 011-016 Wolverine - First Class 012-008

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *