Marvel Universe Vs. Wolverine

Scénář: Jonathan Maberry
Kresba: Laurence Campbell

Marvel Universe vs. Wolverine 002-000Marvel Universe vs Punisher byl prvním dílem této temné série o viru, který změní většinu lidí včetně mutantů, superhrdinů a superpadouchů na lidožravé primitivní tvory… a šlo o opravdu velmi dobrý komiks, tak jsem neváhal a přečetl si i pokračování, kde je hlavním hrdinou Wolverine. Chronologicky se tento komiks však odehrává před prvním dílem. Předtím jsme viděli Punishera v epicentru problémů a jak k tomu všemu došlo se dozvídáme jen okrajově. „Dvojka“ s Wolverinem se zaměřuje na prvopočátky.

Maberry opět píše velmi zajímavým a zábavným stylem a zdatně mu sekunduje Campbell se skvělou pochmurnou kresbou. Narozdíl od cyničtějšího Punishera je Wolverine klasičtějším hrdinou, který se nechce za žádnou cenu vzdávat, ačkoliv jeho přátelé kolem něho umírají po stovkách – často i jeho rukou, neboť už jim není pomoci. Máme tu velmi slušně vykreslenou atmosféru, kde už jde všechno do kytek, lidé se na ulicích zabíjí, neustále se infikují virem noví a noví lidé a dochází čas k nalezení nějakého léku. O to se pokouší trojka Reed Richards (Mister Fantastic), Hank Pym (Ant Man/Giant Man) a Hank McCoy (Beast), zatímco Wolverine slouží jako pěšák pro potřebné akce v terénu. K němu se brzy připojí podobně optimistický Captain America, ale také chodící zbraň Punisher.

Interakce mezi nimi je velmi dobrá, ale hlavním tahounem tohoto komiksu je jeho drsnost. V této 4dílné minisérii naleznete hned několik epicky surových scén, které mohly vzniknout díky tomu, že se jedná o alternativní realitu a nadlidé můžou nadlidsky zabíjet. Opět však ale musím říct, že i když jde o kvalitní a někdy pěkně brutální počtení, tak pořád mi tam schází nějaké těžce popsatelné „něco“, co by komiks vytáhlo z nadprůměru k úžasným dílům jako je třeba Marvel Zombies. Přesto i zde je vidět, že Maberry dobře zná Marvel vesmír a umí velmi dobře využívat postavy v něm.

Druhý díl této trilogie o zdevastovaném Marvel vesmíru je moc pěkným počtením, které potěší hlavně lidi, co mají rádi brutální akci (a samozřejmě Marvel)

8/10

Marvel Universe vs. Wolverine 002-004 Marvel Universe vs. Wolverine 002-006 Marvel Universe vs. Wolverine 004-006

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *