Catwoman 26-32

Scénář: Chuck Dixon, Alan Grant
Kresba: Jim Balent

Layout 1První série Catwoman měla své světlé chvilky i ty temné, resp. průměrné a nudné. Tato čísla za moc nestojí… zase.

Ve 26. čísle si dá tahle prsatá zlodějka z Gothamu týmovku s Batmanem, jenže ta jen obsahuje cachtání se v kanálech s hromadou přerostlých krys a bojování s nudným padouchem Cat-manem. Už tak mizerný mizerný komiks kazí ještě dějové propojení (MUSÍTE číst jinou sérii, protože to je tak rozkouskované – starý trapný trik komiksových vydavatelství) se sérií Batman: Shadow of the Bat, kde je příběh Alana Granta ještě úmornější díky odporné nepřehledné kresbě. To zrovna nebyl nejlepší start.

Další čísla už jsou o něco málo lepší, ale pořád se jedná v lepším případě o průměr. Nejdelší příběh je o tom, že je Catwoman najatá jedním superboháčem na vozíku, aby pro něho splnila zlodějskou zakázku natolik velkou a náročnou, že musí spolupracovat s dalšími zloději. Tyto postavy se snaží být originální a dostatečně odlišné, ale musím říct, že mě zaujala jenom postava Mouse, a to kvůli jejímu celotělovém kostýmu – je od hlavy až k patě oblíknutá jako šedobílá veverka… teda „myš“. Ale je zvláštním způsobem roztomilá, něco jako kdyby se vám najednou v týmu objevila postavička z disneyovky. Bohužel příběh je nezajímavý. Obsahuje pár vtipných a fajn scén, ale snad ještě víc otravných a rádobydrsňáckých. Z povzdálí to ještě občas komentuje Penguin, který se ale sám na nic nezmůže a se svou kůží na trh v tomto příběhu nejde. Srab tlustej.

Poslední čísla, která jsem si vybral k přečtení, jsou zase součástí „události“ Contagion, kde už jsem hru DC nehrál a nesháněl se po dalších číslech, protože jsem tušil, že za to ten příběh stát nebude. Samozřejmě nestál. Z prstu vycucaná story o tom, že je nějakej vir, kterej všechny v Gothamu zabije, teda pokud se nesežene jed, po kterým se teď všichni shání… fakt není něco, kvůli čemu bych zase chtěl přetrpět Alana Granta a další béčkový pisálky batmanovských příběhů v devadesátkách. V číslech s Catwoman jsem tedy pak příběhu sice 100% nerozuměl, nevěděl jsem, proč se zrovna nachází tam a tam s tím a tím (Robinem, Azraelem, Batmanem…), ale ani samotné individuální scény pro dané číslo mě nějak nenadchly. Celé se to neslo v duchu béčkových filmů a žádná z postav nebyla nijak zajímá.

Dohromady teda tahle Catwoman už delší dobu za moc nestojí. Série začala jako velmi fajn oddechovka, ale čím dál méně se dá komiks označit jako svěží počtení a čím dál častěji to drne, a komiks pak nezachraňuje ani příjemná kresba, takže sérii přestávám číst. Každopádně tato čísla byla spíše slabá.

5/10

Layout 1 Layout 1 Catwoman (1993-2001) 032-020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *