Fantastic Four: Nemyslitelné

Scénář: Mark Waid
Kresba: Casey Jones, Mike Wieringo

UKK25Na tenhle komiks jsem se těšil, protože Mark Waid se pro mě stává synonymem pro kvalitní superhrdinský komiks. U Fantastické čtyřky pak rozhodně nezklamal.

Waid nijak nezdržuje a od první stránky servíruje čtenáři zajímavé počtení. Vidíme Doctora Dooma, který v méně nápadném převleku než obvykle prochází Ameriku, s odporem ji komentuje a hledá svou dávnou lásku. Závěr je pak poměrně nečekaný a přidává postavě Doctora Dooma nový drsný rozměr. Perfektní číslo. Když se do děje vrhne Fantastická čtyřka, tak není komiks o nic horší, protože Doom teď tento jím nenáviděný tým absolutně nešetří a daří se mu je opakovaně srazit na kolena. Doctor Doom je v podání Marka Waida opravdu démonickým padouchem, kterého budete nenávidět. Boží.

A takhle bych mohl chválit neustále. Jen ještě musím zmínit, že když už jsem myslel, že je to nejlepší za mnou, tak Waid přišel s úchvatným číslem o psychologických následcích malého Franklina, který si v předcházejících číslech prožil doslova peklo. Fantastická čtyřka v podání Waida bývá občas i pěkně vtipná a milá, ale především je drsná a dospělá.

Proto bohužel na závěr musím trochu kritizovat kreslíře Jonese i Wieringa. Jejich kresba je fajn, sem tam je dokonce i velmi pěkná… jen se mi jaksi stoprocentně ke komiksu nehodí. Pořád jakoby stahuje komiks k spíše dětské, nenáročné rovině, což je v přímým kontrastu s Waidovým realistickým přístupem. Kresba mi nijak zvlášť nevadila, jen s jinými kreslíři mohl být tento komiks ještě epičtější.

V každém případě považuju Fanastic Four: Nemyslistelné za zatraceně dobrý superhrdinský komiks. Musím si sehnat celý Waidův run u FF.

9/10

015691uk2 IMG_0014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *