Deadpool Vol 10: Evil Deadpool

Scénář: Daniel Way
Kresba: Salva Espin, John McCrea

jk00001Deadpoola od Daniela Waye mám rád, ale některé příběhy mi přišly „pouze“ jako nadprůměrná blbůstka… v tomto booku to však Way pořádně roztáčí!

Hlavní příběh se točí kolem „zlého“ Deadpoola, a ten opravdu dělá čest svému jménu. I když je opravdový Deadpool spíše antihrdina a vyvádí občas pěkný sviňárny, tak v kontrastu s tímto parchantem, sešitým z různých částí, jež Deadpool během svého života poztrácel (aby mu znova díky jeho super-léčivým schopnostem narostly nové), čtenář vidí, jaký je to vlastně miláček. V téhle komiksové sérii už se zabíjelo a černý humor je jí také blízký, ale tyhle čísla považuju z celé sérii zatím za nejdrsnější. Ze zlého Deadpoola skoro až mrazí, jde o postavu, kterou je opravdu potřeba zastavit.

To má naštěstí „hodný“ Deadpool v plánu, a tak se rozjíždí klasické chaotické plány vymyšlené jeho v chaotické hlavě. Zde je to ještě chaos na druhou, protože oba Deadpoolové ví, jak ten druhý přemýšlí, takže dojde na opravdu překomplikované šílenosti. Pro čtenáře je to ale stále velmi čtivá a zábavná záležitost, protože Way je velmi dobrý vypravěč. Tenhle komiks opravdu nenudí ani na minutu, protože ještě jako bonus obsahuje například naprdnutého Captaina Ameriku.

V posledním čísle této knihy pak čtenáře čeká povedený experiment – jde o muzikálový díl, v němž Deadpool a další zpívají, a přestože samozřejmě je komiks „němé“ médium, tak vám autoři poradí, na jakou melodii si máte sami v hlavě texty „zpívat“ a vážně to funguje! Většinu písní jsem tedy sice neznal, ale texty jsou tak dobře zrýmované a zpracované, že ani to nepředstavuje žádný větší problém. Navíc tento příběh představuje vlastně rekapitulaci všeho, co se zatím za necelých 50 číslech událo, takže to může sloužit jako super vzpomínání, anebo shrnutí děje pro nové čtenáře. Tak jako tak je to super věcička.

Už desátý Deadpoolův book od Waye stojí za to. Safra, možná je to dokonce i zatím nejlepší díl.

8/10

(Obsahuje Deadpool 45-49.1)

Deadpool v3 045-008 Deadpool v3 048-009 Deadpool v3 049-016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *