Wolverine: Rot

Scénář: Cullen Bunn, Ivan Brandon
Kresba: Paul Pelletier, Rafael Albuquerque, Jason Latour

Wolverine_308_TheGroup_001Perfektní run Jasona Aarona u série Wolverine skončil, a tak ho teď na chvíli vystřídal Cullen Bunn, autor vynikajícího komiksu Sixth Gun. Cullen je prý Wolverinův dlouholetý fanoušek, ale kupodivu to ve svém příběhu nepředvádí tím, že by čerpal z dávnější Rosomákovy historie, ale bere si na paškál něco aktuálnějšího – vytvořil pokračování k Aaronovu příběhu z řady Wolverine: Weapon X. A to ne ledajakého. Jmenoval se Insane in the Brain a jednalo se o jakousi hororovější verzi Přeletu nad kukaččím hnízdem, v němž byl Wolverine na úplném dně. Rezignovaně ležel v léčebně, kde byl chvíli přesvědčený o tom, že je blázen, protože jeho superhrdinský život nedává smysl. Kompletně mu vymyla mozek banda psychopatických sadistických doktorů. Tento příběh vřele doporučuju zvlášť fanouškům hororu, protože se jedná o pořádně brutální a nervydrásající příběh.

Bunn pokračuje v této hororovém stylu a Wolverine se opět střetává s bandou „doktorů“, tentokrát ale více ve stylu hixploitation filmů, tj. vidláckých hororů á la Vysvobození či Texaský masakr motorovou pilou. Naštěstí Bunn nijak nesnižuje Aaronovo dílo a scenáristicky jede na plný plyn – jeho příběh je zajímavý, místy příjemně drsný a zatraceně napínavý. Aaronův „první díl“ byl pro mě sice intenzivnějším zážitkem, ale tento „sequel“ opravdu velmi chválím. I kresebně je komiks na vysoké úrovni.

V tomto booku se pak nachází ještě číslo od scenáristy Paula Pelletiera. Trochu jsem se bál, aby po tak nabitém příběhu nenásledovalo něco slabšího, ale zbytečně. Příběh, v němž se Wolverine setká s mutantem, který se krmí nemocnými bývalými mutanty, je opět velmi zábavný, drsný a kresebně zajímavý. Takže velmi příjemná tečka v této vyvedené knize.

Celkově vynikající Wolverine od talentovaných tvůrců.

8/10

(Obsahuje Wolverine 305-309)

Wolverine_306_TheGroup_017 Wolverine_306_TheGroup_022 Wolverine_307_TheGroup_015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *