Incredible Hulk 331-338

Scénář: Peter David
Kresba: Todd McFarlane, John Ridgway

dta_61912_imgThumbŽe Peter David napsal asi nejoblíbenější a nejdelší run v historii Hulka patří tak nějak ke „common knowledge“ zapálenějšího komiksáka nebo aspoň Marvelisty. Nepatřil jsem ale nikdy k obzvlášť velkým fanouškům Hulka + jsem slyšel, že část tohoto runu se odehrává ve vesmíru, na který moc nejsem, a tak mě chvilku trvalo, než jsem se k Davidovu Hulkovi dostal. Poděkovat můžu Ultimátnímu komiksovýmu kompletu, ve kterém malá část tohoto runu vyšla. Ta se neodehrávala ve vesmíru a jednalo se o úchvatnou věc, takže jsem se rozhodl, že si na Hulka od Petera Davida pořádně posvítím. Tato čísla jsou první částí jeho runu.

Trochu jsem se také bál, jestli v UKK nevyšlo jen to nejlepší od něho nebo se jedná o čísla, kde už se Peter David víc rozjel… ale zbytečně. Tento Hulk je taky velmi kvalitním počtení. David hned ve svém prvním čísle nechává Bruce Bannera, aby se proměnil v šedého Hulka, což je barva, jakou měl Hulk ve svém prvním čísle, ale kvůli problémy s tehdejší tiskárnou ho Stan Lee nechal nakonec zezelenat. Peter David si nevybral tedy šedou náhodou a je skvěle vidět, že Hulkovi prostě rozumí a krásně čerpá z jeho nejstarších příhod. Vrací se hodně ke kořenům a to i například tím, že Hulk je tu opravdu tím panem Hydem k Brucovu Jekkylovi, jak Stan Lee kdysi měl v plánu. Ze šedého Hulka jde docela slušný strach, je to občas správnej parchant, ale zároveň taky solí jednu hlášku za druhou, takže se musím přiznat, že se vždy už během komiksu těším, až se Hulk objeví. V komiksu se rozjíždí i různé jiné příběhy, některé míň zajímavé (banda Hulkbusterů) a některé víc (Betty Brantová se z rozumného důvodu vyhýbá Bannerovi, ačkoliv je nyní jeho manželka), a šedý Hulk nemůže být u všech – zvlášť proto, že tenhle obr se jaksi objevuje jenom v noci, zatímco Bannerovi patří den.

Nesmím opomenout, že o většinu kresby se stará dnes slavný Todd McFarlane, ale pokud očekáváte epické a impozantní scény, tak si nedělejte moc velké naděje. Jeho zdejší kresba je dle mého amatérského oka spíše průměrná, nijak zvlášť zatím nevybočuje z klasického superhrdinského mainstreamu…. Snad jen Hulkovu dršku dělá parádně.

Některá čísla této části jsou parádní, některá o něco míň, ale dohromady si drží opravdu vysokou úroveň, protože Peter David je opravdu výborný vypravěč. Takže když už pomalu začnete trochu zívat nebo kroutit očima nad nějakým tím kýčem nebo méně zajímavou postavou, dokáže vás ještě v tom stejném čísle něčím velmi příjemným překvapit. Zatím si teda Hulkův run Petera David velmi užívám a můžu ho jen doporučit.

8/10

Hulk333_08b Hulk335_06a Hulk336_16b

One thought on “Incredible Hulk 331-338

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *