This Magazine Is Haunted 01-07

Scénář: Sheldon Moldoff a další
Kresba: Sheldon Moldoff a další

Page_00O tom, že kdysi byly hororové komiksy jedním z nejoblíbenějších žánrů, jsem si vědom, ale do těch opravdu starých, těsně předtím, než zavládla cenzura, která málem zdevastovala celé komiksové médium (více můžete hledat pod termínem Comics Code Authority, pokud by vás zajímaly podrobnosti), jsem se ještě nikdy nepustil. Teď jsem však narazil na sérii The Magazine Is Haunted, která je přesně takovýmto komiksem.

V časopise, ve kterém straší, si čtenář v 50.let mohl počíst pěkně temné hororové příběhy. Samozřejmě z dnešního pohledu už jsou kapku zastaralé, ale překvapivě ne zase tak moc. Příběhy jsou občas slušně nápadité, v několika případech dokonce mají na konci zajímavý zvrat. Na druhou stranu místy se v nich relativně často vyskytují nelogičnosti a především jsem měl občas pocit, že je příběh zbytečně natahován, aby dostál délky cca 13 stran (jeden časopis obsahuje 3 kratší příběhy). Komiks ale tehdy i dnes boduje kresbou. Opět, nemůžete dnes čekat nějaké velké malby, ale kresba JE pěkná a hororová – v panelech se to jen hemží různými lebkami, hnijícím masem, výstražnými netopýry… Někteří kreslíři si dávají záležet o chlup více než jiní, ale celkově je kresba opravdu na vysoké úrovni. Myslím, že některé nechutnosti by zabraly i na některého citlivějšího/mladšího čtenáře i dnes.

This Magazine Is Haunted pro mě bylo opravdu velmi příjemným počtením a trochu výletem do minulosti, kdy jsem teprve začínal poznávat hororový žánr. V dětství bych byl asi z tohoto komiksu unešený, ale i dnes jde pro mě o velmi solidní zábavu.

7/10

Page_26 Page11_MagazineIsHaunted007 tmih_02_pg15

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *