Man Without Fear

Scénář: Jed MacKay
Kresba: Danilo S. Beyruth

Série Daredevil byla ukončena, resp. zase došlo k přelomu v podobě přečíslování. Opustil ho po letech (velmi kvalitního) psaní Charles Soule, a na jeho run nyní navazuje tato minisérie.

Matt Murdock leží v nemocnici a zotavuje se z vážného zranění. Doktoři mu nedávají moc šancí, že ještě někdy bude chodit. Daň si vybírají roky a roky těžké superhrdinské práce, kdy schytal mnoho těžkých ran, a ani psychicky na tom Matt není nejlíp, takže se najednou stane, že „Muž beze strachu“ se bojí. Tento komiks je velmi komorní. Vidíme, jak Matta navštěvují jeho kamarádi a většina mu doporučuje, ať si dá voraz a poslouchá doktory, nebo může umřít. Do toho je jeho strach personifikován do znetvořeného Daredevila ve starém kostýmu, který ho stahuje psychicky dolů.

Samozřejmě vidíme i spoustu flashbacků, protože Daredevil nyní má v nemocnici spoustu času na vzpomínání. I když má komiks docela předvídatelný průběh, je fakt velmi dobře napsaný. Na to, že se v šesti číslech komiksu nic výrazného neděje, skvěle odcejpá a je fakt zábavný. Hloubková psychologie to asi přímo nebude, ale povrchní komiks to taky není.

Vyvedená komorní minisérie o Daredevilově boji se strachem.

8/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *