Spider-Man J: Japanese Knights

Scénář: Yamanaka Akira, Zeb Wells
Kresba: Yamanaka Akira

Marvel zavítal do Japonska a vydal jako 6dílnou minisérii mangu se Spider-Manem, která tam před zhruba deseti lety vycházela.

Komiks je zaměřený na dětské čtenáře. Jede v tomhle žánru, který už má v Japonsku svou tradici, a pevně se ho drží. Takže japonský Spidey je hodně mladý a důraz je na šílenou a úplně nelogickou akci, kde padouši jsou ďábelští a mají často různé mechanické obleky. Do toho samozřejmě nesmí chybět ztřeštěný infantilní humor.

Spider-Man J má jako kámoše dospělého detektiva Flynna a jeho kamarádi jsou Jane-Marie a Harold, kteří zde mají v podstatě roli křoví. Ono na charaktery se tu moc nehraje, důležitější je akce. Spidey tu s pavučinami vyvádí šílené věci (v jednu chvíli si třeba rychle vyrobí ninja-hvězdice) a to je docela zábavné pozorovat. Je možné, že v tomhle USA vydání se zkracovalo, protože v jednom sešitě vás čeká ucelený příběh (a mangy často bývají rozmáchlejší). Ten pak docela funguje, i když je to všechno opravdu spíše dětská pohádka, nic propracovaného. Manga kresba je fajn, někdy se autor vyřádí v akci, ale rozhodně nic výjimečného.

Spidey J je slušná oddechovka, ale vhodné opravdu především pro děti. Nejedná se o nic s většími ambicemi.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *