Defenders: The Best Defense

Scénář: Al Ewing, Gerry Duggan, Chip Zdarsky, Jason Latour
Kresba: Joe Bennett, Greg Smallwood, Simone Di Meo, Carlos Magno, Jason Latour

V Marvelu se pokusili oživit tuhle zvláštní stařičkou týmovku s velice nesourodým obsazením (Namor, Hulk, Silver Surfer a Doctor Strange) – možná i proto, aby v komiksu ukázali trochu ramena na Netflix seriál, který jen přijal název týmu, ale složení bylo zcela jiné.

Vznikla tahle minisérie, v níž každý hrdina má svůj komiks a dokonce se dá číst v náhodném pořadí, kromě finálního čísla. To je způsobeno tím, že v každém čísle kromě finále vidíme, jak na tom různé postavy jsou a co je v blízké době k sobě přitáhne.

Upřímně řečeno jsem tuhle záležitost četl hlavně proto, že se v ní vyskytuje Immortal Hulk, který je jedním z nejlepších hororových Marvel komiksů všech dob. Jeho číslo v The Best Defense píše autor Immortal Hulka Al Ewing, takže tady je u mě naprostá spokojenost.

Hlavní příběh není nijak zvlášť zajímavý. Každý z hrdinů si zažívá nějaké své starosti a většinou je to pěkně temné a drsné. Defenders se hlásí ke starým retro komiksům a čerpají z nich, ale rozhodně tu nevidíme žádnou bezstarostnou klasiku. Naopak tu vidíme depresivního starého Strange, vyvržence Namora a hrůzostrašné hovado Hulka…

Dobře se to četlo, ale nejsem si jistý, jestli budu číst i následnou (mini?) sérii. Immortal Hulk je totiž taky temný a drsný, ale má i zajímavé příběhy.

7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *