Captain America 01-06

Scénář: Ta-Tehisi Coates
Kresba: Leinil Francis Yu

Nová série Captaina Ameriky (začínající v roce 2018). Předchozí série měla podle mě skvělý svěží (i když retro) nádech, ale postupně šla do kopru s nezajímavými příběhy z budoucnosti. Tady Marvel sází na dospělejší temnější příběh a vcelku to funguje.

Komiksy lákají obálkami proslulého Alexe Rosse a kresba uvnitř mi taky šmakuje. Kresba působí realisticky, barvy jsou temné a postavy díky tomu všemu vypadají správně drsňácky. Na druhou stranu mě příběh až tolik nenadchnul.

Captain America teď na tom není nejlíp, protože potom, co USA ovládlo jeho zlé dvojče, mu stále mnoho lidi nevěří a ani o něho moc nestojí americká vláda. Cap ale stále vidí různé hrozby, které je třeba zastavit, a tak jde proti nim na vlastní pěst. Randí teď se svou dávnou láskou Sharon, ze které už je starší paní, což ale věčně mladému (no, není to tak dávno v komiksu, co jeho sérum přestalo působit a i z něho se stal stařeček, ale to už zase smázli…) Capovi moc nevadí a trápí se tím, že Sharon hodně jeho věcí neschvaluje. I když sama není žádná mladice, tak dělá pro vládu nebezpečný mise a dostane se do křížku s pěkně nebezpečnými lidmi…

Jak jsem zmínil, příběh je takový, že za pár týdnů nevím, o čem to bylo. Jenže já jsem v tomhle smířlivý, protože vím, že se během čtení komiksu bavím. Některé scény jsou moc fajn a vlastně na tom komiksu nemám moc co kritizovat.

Fajn Cap, ale doufám, že trochu zamakají na příběhu.

7/10

One thought on “Captain America 01-06

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *