Nightwing: The New Order

Scénář: Kyle Higgins
Kresba: Trevor McCarthy

Takový malý dystopický DC komiks. Vidíme budoucnost, kde superhrdinové (a samozřejmě i superpadouši) mají zákaz na svou činnost a jsou jim i odebírány schopnosti. Pikantní na tom je, že toho Amerika dosáhla tím, že je zradil bývalý sidekick Robin a pozdějí superhrdina Nightwing (v jedné osobě). Připadalo mu to jako správný tah, protože nadlidi se svými velkými bitkami páchali příliš mnoho škod. Nightwinga sice (bývalí) nadlidi nenávidí, ale zároveň má za sebou masu příznivců, protože v USA je bez superschopností opravdu nižší kriminalita atd… Záporem je však velká kontrola občanů, která připomíná policejní stát…

I když jsem se o příběhu na mé poměry docela rozpovídal, tak mi nepřipadá jako až tak propracovaný či originální. Je to jedna z relativně klasických dystopií (i v superhrdinském komiksu), kde teda je zajímavé, že máme v čele bývalého hrdinu, v tomto komiksu spíše antihrdinu. Nightwing tady není žádný sviňák, jen se rozhodl pro tuhle krajní možnost jak v jeho očích zachránit Ameriku. Na konci prvního čísla ale přichází zvrat a… Nebudu spoilerovat, ale komiks má potom dosti předvídatelný průběh.

Přesto mě ale překvapilo, že komiks je prakticky od začátku do konce zábavný. Má dobré scény a má to drajv. Příběh není namakaný, ale scenáristovi Kyelu Higginsovi se to podařilo napsat tak, aby to fungovalo, což mě upřímně řečeno trochu překvapilo, protože jsem spíš čekal, že se mu to po prvním ambiciózním čísle spíše rozsype pod rukama.

Ale ne. Nightwing: The New Order je slušná minisérie s Nightwingem z temnější budoucnosti.

7/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *