Taskmaster

Scénář: Fred Van Lente
Kresba: Jefté Palo

Taskmaster mi připadal jako docela fajn padouch, který měl pár svých působivých momentů, a tak jsem si rád přečetl tuhle kamarádem doporučenou minisérii. Navíc ji napsal Fred Van Lente, který je pro mě obvykle zárukou kvality.

V jeho vlastním 4dílném komiksu potkáváme Taskmastera v bistru, kde se v civilní podobě snaží vybavit si své vzpomínky. Má velké problémy s pamětí, což je u něho paradox, protože jeho superschopnosti jsou postavené na tom, že se bleskurychle naučí oponentovy bojové chvaty a triky – to jediné si stále pamatuje. Díky tomu přežije útok hromady žoldáků z všemožných mocných uskupení (Hydra, AIM… ale i bizarnější skupinky jako Lords of the Living Lightning). Na jeho hlavu někdo vyhlásil obrovskou odměnu a navíc si za svou superpadoušskou kariéru Taskmaster nadělal velké množství nepřátel. Se servírkou, které jde kvůli němu taky po krk, se potom vydává na cestu po různých místech, které by mu měly pomoci se vzpomínáním…

Komiks Taskmaster je kombinací akčního komiksu a šílené komedie. Na rozdíl od Deadpoola se tu ale tolik nehláškuje, spíš se Taskmaster vydává na podivná místa plná podivných lidí, což je někdy fakt sranda. Například se dostane do vesničky plné naklonovaných Hitlerů. Nejde ale pouze o jednoduchou bláznivinu, protože příběh komiksu není vůbec špatný a hlavně maximálně odcejpá. I díky vyvedené kresbě pak čtenář dostane opravdu kvalitní komiksovou jízdu.

Skvělá zábavná věc. Doporučuju.

8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *