Runaways 07-18

Scénář: Rainbow Rowell
Kresba: Kris Anka, David Lafuente

Další díly nově resuscitované série o děckách superpadouchů, kteří mají v zálibě utíkat.

První díly mě překvapily tím, s jakou lehkostí a napětím vypráví vskutku obyčejný příběh, i když sem tam scenáristka přišla s nějakým zajímavým nápadem. V dalších dílech se toho v tomhle ohledu moc nemění.

V těchto dílech se například nejmladší členka Runaways, roztomilá Molly, má pomalu dostávat do puberty, v čemž jí může pomoct její nová záhadná kámoška. To je překvapivě povedený příběh, perfektně zpracovaný. Další příběhy také nejsou špatné. Parta Runaways bivakuje v opuštěném domě a stále má nějaké ty problémy. Hodně osobního rázu, nějaké ty vztahy, ale taky začne jít do tuhého, když se vrátí potomci původních démonů, kteří měli kdysi dávno ovládnout svět s pomocí rodičů Runaways…

Tyto sešity byly fajn počtení, ale myslím, že kvalita trochu klesá. Sem tam mi trochu vadilo chování nějaké postavy (nejvíc Gerty, která se furt nemůže smířit se svým oživením a není na stejný vlně jako zbytek kamarádů, i když ti se všemožně snaží…) a moc to nevypadá, že by hlavním hrdinům opravdu hrozilo nějaké reálné nebezpečí. Série je spíš čím dál víc pohodová a dramatické scény ne vždy úplně fungují.

Přesto slušný komiks a určitě budu číst dál.

7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *