Amazing Spider-Man 01-10

Scénář: Nick Spencer
Kresba: Humberto Ramos, Ryan Ottley, Michele Bandini

Série Amazing Spider-Man byla opět přečíslována, aby nalákala nové čtenáře. Nové číslování taky znační změnu autorského týmu. Scénář píše Nick Spencer a první čísla kreslí Nick Ottley, který se k Spideymu dost hodí a jeho styl trochu připomene konec devadesátek a počátek druhého tisíciletí.

V prvním čísle to Spencer pořádně rozjede. Je to dost akční číslo plné padouchů a zajímavě se rozvíjejících dějových linií… a to i v osobním životě, protože Parker a MJ se rozhodnou, že to znovu zkusí, a Peter se musí vrátit do školních lavic a dodělat si doktorát.

Ze začátku je to fakt skvěle napsaná i nakreslená jízda, ale pak přichází jeden zvláštní příběh. Peter Parker a Spider-Man se „rozdělí“. Kvůli jedné vědecké hračce (odkazující na úplně první Spideyho číslo) tu najednou máme fyzicky dvě bytosti, z nichž jedna je čistý Spider-Man (hláškující, trochu trhlý) a druhý čistý Parker (vážnější, starostlivý). Tenhle příběh mi moc nesedl. Výchozí nápad nic moc a další věci, které se v komiksu odehrávají, taky nejsou nijak zvlášť zajímavé.

Další příběhy jsou ale zase fajn. Vidíme tu Parkerovy problémy se spolubydlícím, který je ve skutečnosti céčkovým padouchem, mocný tajuplný cech zlodějů, který začne efektivně krást superhrdinům jejich zbraně (díky čemuž se znovu objeví i Black Cat), MJ jak je součástí podpůrné skupiny partnerů superhrdinů… Těch nápadů fakt není málo a některé jsou velice povedené.

 

Spencer se hodně snaží a někdy je to trochu mimo, ale obvykle se mu daří psát velice solidní spider-manovskou sérii. A kresba od Ottleyho a později Humberta Ramose je taky velmi dobrá.

8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *