Amazing Spider-Man 794-801

Scénář: Dan Slott, Christos Gage a další
Kresba: Stuart Immonen, Mike Hawkthorne, Marcos Martin a další

Po Fall of Parker a Venom Inc. přišlo pár dalších čísel, které „ukončily“ sérii Amazing Spider-man (po čísle 801 začalo číslování série opět od jedničky…). Pojďme se na ně podívat.

Prvním velkým příběhem je Threat Level: Red. Rudá barva v názvu odkazuje na Carnage, který se poměrně nečekaně spojí s Normanem Osbornem alias Green Goblinem. A nemyslím teď nějakou klasickou padoušskou spolupráci – Norman přišel o schopnosti, ale získá carnageovského symbionta a použije ho sám na sebe. Vzniká jakýsi Red Goblin, který je pro Osbornovu krutou povahu dobrým doplňkem.

Norman/Carnage se objevují i v dalším příběhu Go Down Swinging, který na předchozí storyline navazuje, jen zde už začíná jít o hodně. Vypadá to, že Parker zase bude randit s MJ, ale náhle je ohrožena Spider-Manova rodina i tajná identita…

Sérii pak uzavírá 801. číslo, v němž se Dan Slott po hromadě let loučí se Spider-Manem. Jedná se o poměrně klasický dojemný příběh o rodině, Spider-Manově hrdinství a „civilistech“, na kterých záleží, ale funguje, obzvlášť díky skvělé kresbě Marcose Martina.

 

Závěr ASM je hodně fajn. Jedná se o zábavné a někdy i poměrně napínavé čtení s milovaným pavoučím hrdinou.

8/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *