Sex Criminals Vol 2

Scénář: Matt Fraction
Kresba: Chip Zdarsky

Sex Criminals je hodně oblíbená série. Láká už svým názvem a příběh je taky dost zajímavý. Dva dvacátníci se seznámí a začnou spolu chodit. Kromě jiných věcí ale zjistí, že je spojuje také jejich neobvyklá zvláštní schopnost – během orgasmu dokáží zastavit čas.

První book byl hodně představovací. Zjišťovali jsme, co jsou hlavní hrdinové zač, a proto nezbylo tolik času na dobrodružnou část příběhu, v níž chtějí vyloupit banku, aby zachránili knihovnu, a ve které se objeví i záhadná „sexuální policie“, co má taktéž nadpřirozené schopnosti. Docela mě ale překvapilo, že i v dalších číslech je nějaký ten větší příběh opět na pozadí.

Sex Criminals hodně připomíná takové ty klasické alternativní komiksy nebo „comixy“, v nichž se tvůrci spíš snaží zajímavě vyprávět o životě, o vztazích, o lásce… V případě Sex Criminals se ještě hodně probírá sex. Orgasmy, lidská sexualita a tak. Zvláštní schopnosti a další lidi, co můžou takové schopnosti mít, tam hrají druhý, spíš třetí housle.

V prvních číslech mi přišly představovačky a vztah hlavních postav docela fajn. Postupně mi začaly připadat míň a míň zajímaví, někdy jsou až otravní. Vzhledem k tomu, že jak už jsem několikrát řekl, tohle je hlavně komiks o nich, tak to je problém. Komiks se taky snaží být co nejvíc otevřený v oblasti sexu a někdy je to OK, někdy už to šlo trochu mimo mě.

Celkově je tohle docela zajímavý komiks, ale nijak zvlášť z něho odvařený nejsem. A upřímně řečeno, často mi připadá, že tenhle komiks občas není SEX, ale spíš ONANIE.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *