Batman Vol 4-5

Scénář: Scott Snyder
Kresba: Greg Capullo

Po luxusním komiksu Batman: Death of the Family s Jokerem to dál Scott Snyder zajímavě rozjíždí s Batmanem.

DC udělali menší restart s tzv. New52, a tak se mohl Snyder trochu odvázat při přepisování Batmanovy minulosti. Čerpá ze starších komiksů, ale zároveň působí příběh velmi originálně a nově – vidíme totiž, jak Batman pomalu vystrkuje růžky v situaci, kdy je Gotham na kolenou. Ze začátku je tu drsně působící Red Hood, který pomocí vydírání má takřka nekonečnou a zcela nepředvídatelnou armádu pomocníků, a pak se objeví psychopatický Riddler alias Hádankář, co si udělá z Gothamu takový svůj diktátorský skanzen. Máme tu pak opravdu působivé scény, v nichž třeba Batman jak v nějakým postapokalyptickým světě brázdí Gotham polonahý na motorce. To nemusí působit až tak originálně, jenže tady to není Batman v budoucnosti, ale v minulosti – ve svých počátcích, kdy vlastně musí teprv bojovat o své místo hrdiny.

V tomhle Batmanovi vidíme i zajímavého Bruce Wayna, který se oficiálně vrací do Gothamu nebo třeba jednoho pořádně nechutného padoucha, který má v puse příliš velký počet tesáků. Všechno to působí fakt svěže a přitom si čtenář říká „aha, tak proto je Batman takový a takový…“.

Tihle Batmanové jsou jedny z nejoriginálnějších novodobých originů, co jsem v komiksu viděl. Je toho v nich hodně novýho, ale přitom to nijak nemění podstatu postavy, jen ji zajímavě rozšiřuje. A kresba je taky super.

8/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *