Captain America 695-704

Scénář: Mark Waid
Kresba: Chris Samnee, Leonardo Romero

Captain America si prošel nedávno velkým zvratem (stal se z něho padouch), ale teď přichází Mark Waid, aby vrátil Capa ke svým kořenům.

První čísla jsou bombastický. V příjemně retro stylizované kresbě Chrisa Samneeho se Cap projíždí po zapadlých městečkách Ameriky, kde mu teď lidé tolik nedůvěřují, protože jeho zlá verze před nedávnem ovládla zemi a nastolila v ní diktaturu. Captain America a scenárista Mark Waid ale úspěšně ukazují, v čem je síla Captaina Americy a proč je stále inspirativním hrdinou. Přichází z tezí, že zatímco zlý Captain America si myslel, že „might is right“, tak opravdový Captain America naopak věří v to, že silní mají povinnost pomáhat slabým.

Cap si v prvních třech číslech dá bitku se starým padouchem Swordsmanem a Lovcem Kravenem… a pak ale hodně kvalitní příběhy končí. Místo návratu ke kořenům tu máme najednou spíše sci-fi experimenty. Prvním delším příběhem je Out of Time, v němž se Captain America dostane do temné budoucnosti, kterou ovládají padouši a on musí pomáhat zbytkům odboje. Poté je tu další rozsáhlejší příběh Promised Land, který je ZASE z temné budoucnosti, jen tentokrát už je to spíše technologicky vyspělá diktatura, která je na první pohled demokratická. V ní Captain America vůbec není, jen sledujeme jeho potomka, který je na první pohled slabošský historik, ale jak se později ukáže, jen on může zachránit svět…

Oba tyto příběhy mají pár dobrých okamžiků, ale jinak se jedná o vesměs průměrné až podprůměrné příběhy, což je obrovský kvalitativní propad po prvních třech luxusních číslech, kde obzvlášť čísla 695 a 696 by se mohly objevit v žebříčku nejlepších příběhů Captaina Americy vůbec.

Velké množství horších čísel nakonec dělá z tohoto runu Marka Waida průměrnou záležitost.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *