Fantastic Four 21-26

Scénář: Stan Lee
Kresba: Jack Kirby

Zase jsem se ponořil do stařičkých komiksů Marvelu… a jakoby to pro mě bylo čím dál těžší.

První čísla Fantastic Four mají jistý kouzlo. Docela si autoři tuhle sérii, která byla prvním velkým superhrdinským komiksu Marvelu, hýčkali. Při bližším zkoumání je vidět, že se tam snaží o nové věci, někdy je to spíše sranda, někdy se snaží o vážnější věci… Ale nic naplat, dle mého názoru jsou ty komiksy nejen dětinské, ale především často prostoduché a děj není moc promyšlený, spíš je nahodilý.

Komiksy mají docela fajn nápady. Máme tu Hate-Mongera, který ve stylu diktátorů šíří strach a postupně si podmaňuje lid na svou stranu. Vrátí se Dr. Doom, Hulk si dá bitku s Thingem, Fantastic Four spolupracuje s Avengers… To nejsou vůbec špatný věci, jenže problém je, že ty nápady velmi rychle omrzí, protože tyhle staré komiksy jsou neuvěřitelně natahované. Mají sice kolem 20 stran, jenže panely jsou menší a jsou přeplněné textem, takže vám to připadá, jako kdybyste přečetli u jednoho čísla spíš stran šedesát. Postavy jsou sice fajn, ale jejich vtípky jsou minimálně z dnešního pohledu… nevtipné.

Stará čísla Fantastic Four nejsou špatná, ale jedná už se o příliš náročné retro. Je to komiks pro malé děti, který už dávno nemá tu šťávu, jakou mohl mít v šedesátých letech.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *