Infinity Wars

Scénář: Gerry Duggan a další
Kresba: Mike Deodato Jr. a další

Marvel připravil další event, který má navázat na popularitu filmu Avengers: Infinity War. Ten si bere název a trochu inspiraci z komiksu „války nekonečna“, kde jde především o kameny nekonečna. Stejně tak se tyhle šutráky objeví i v tomhle kousku.

Komiks se ze začátku snaží šokovat, a tak přijde se smrtí zásadní postavy a proměnou kladné postavy v zápornou. Brzy potom následuje ústřední nápad celé minisérie – pomocí kamenů nekonečna se celá realita „složí“ do sebe jako papír přeložený napůl, což znamená, že se vždy vezmou dvě postavy a spojí se v jednu, včetně jejich schopností, vzhledu i minulosti. A téměř nikdo si nevzpomíná, že by tomu někdy bylo jinak. Máme tu třeba mix Spider-Mana a Moon Knighta, Captaina Ameriky a Doctora Strange či Wolverina a Emmy Frost… Marvel se pravděpodobně inspiroval různými fanouškovskými obrázky, kterými se to, hádám, na netu jen hemží.

Upřímně řečeno mi to připadá jako trochu hloupý nápad, ale zrovna tohle v komiksu často funguje. Hlavní řada Infinity Wars má vedlejší dvojčísla, v nichž se právě tyhlety mixy postav představují. Některé z nich jsou slabší, ale většina z nich nabízí pěkné komiksy. Kupodivu samotný vzhled namixnutých postav nijak zvlášť zajímavý není, ale scenáristi těchto minisérií odvádí dobrou práci a postavy se jim daří dobře mixovat.

O to větší nepříjemný překvapení je, že tyto postavy pak v hlavní sérii hrají spíš druhý housle. Vidíme tu spíš Lokiho, co cestuje, Strážce galaxie a pak další, lehko zapomentuelné události. Komiks se snaží být epický, třeba i přes kresbu Mikea Deodata, ale na mě to nefungovalo. Naopak se komiks čím dál víc propadá do nudy. Vizuální stránka je občas zajímavá, ale upřímně řečeno jsem se v příběhu dost ztrácel a vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne.

Celkově tedy za mě velmi průměrná záležitost.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *