Deadpool: Assassin

Scénář: Cullen Bunn
Kresba: Mark Bagley

Deadpool je v komiksech stále dost populární, a tak kromě stálé série se mu objevují i různé minisérky. Tohle je jedna z nich.

V tomhle komiksu už začíná mít po krk své práce plné smrti a chaosu a rozhodne se, že skončí. Jenže k tomu, aby mohl odejít do zabijáckýho důchodu potřebuje peníze, kterých teď moc nemá. Jeho kámoš Weasel mu tak musí dohodit nějaké pořádně velké zakázky, během kterých se dá do křížku i s gildou nejmocnějších zabijáků…

Příběh není nic extra a jeho zpracování je na deadpoolovské poměry poměrně vážné. Samozřejmě nechybí vtípky, ale Deadpool řeší i různou zradu, možná umře nějaká vedlejší postava… Každopádně ve výsledku mě to nijak zvlášť nebavilo. Postavy působily dost obyčejně a Weasel byl někdy otravný.

O kresbu se postaral Mark Bagley, kterého jsem si zamiloval u Ultimate Spider-Mana a mám ho rád i u jeho starších kousků se Spideym, ale v poslední době se u mě řadí spíš mezi průměrnější kreslíře. Fakt netuším, jestli je to tím, jestli jsem se ho „přejedl“, jestli se hodí spíš jen k několika hrdinům anebo jestli se doopravdy zhoršil. Každopádně myslím, že kresbou tenhle komiks neohromí.

Deadpool: Assassin je nakonec docela slušná minisérie, ale nic, co byste si museli za každou cenu přečíst.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *