Multiple Man

Scénář: Matt Rosenberg
Kresba: Andy MacDonald

Multiple Mana alias Jamieho Madroxe znám ze skvělé série X-Factor, v níž vzali pravděpodobně béčkovější postavu, která se umí klonovat, a udělali z ní parádního floutka, co je občas otravný, občas dost sympatický. Chystá se nyní film s Jamesem Francem v hlavní roli (zdánlivě výborný casting), takže asi proto dostala zelenou minisérie s Multiple Manem v hlavní roli. Na komiks jsem se ale hlavně těšil, protože ho napsal Matt Rosenberg, který mě nadchl svým Punisherem. Bohužel Punisher je kvalitou dost někde jinde.

Musím Rosenbergovi přiznat, že se dobře chopil postavy a ukazuje nám v komiksu, jak dokáže být Madrox (nechce se mi mu moc říkat Multiple Man – ani v komiksu to tak lidi nedělají) otravný pro ostatní postavy a hlavně jak dokáže způsobovat kvůli svým schopnostem různý chaos. Zde je chaos i na jeho poměry mimořádný. Cestuje se v něm nezodpovědně časem, v temné budoucnosti jsou miliony Madroxů a ti dokonce přijali různé schopnosti superhrdinů, takže máme třeba Cable-Madroxe, Deadpool-Madroxe a tak podobně…

Příběh je šíleně zamotaný, a i když je docela svižně napsaný, tak mě moc nebavilo se ho snažit rozplétat. Ten chaos a ty šílenosti jsou hned všudypřítomné, a tak jsem velmi brzy k nim nějak „vypnul“, a přestalo mě zajímat, jak to všechno dopadne. Částečně bude vina i na mé straně, ale myslím, že komiks je poměrně zbytečně zmatený. Rozhodně by mu neškodily zajímavější postavy.

Celkově série Multiple Man nabízí pár docela cool scén a vydařených vtípků, ale jako celek je to příliš komplikovaná blbůstka.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *