Daredevil 595-612

Scénář: Charles Soule
Kresba: Stefano Landini, Ron Garney, Mike Henderson, Phil Noto

Vloni se nám Daredevil zase u Marvelu přečísloval, a tak jsem si zkusil naskočit na tenhle rozjetej vlak s rohatcem v hlavní roli.

V těchto číslech Daredevila píše Charles Soule a jde mu to jedna báseň. Jeho Daredevil pěkně kombinuje právnické drama a temnější superhrdinský příběh a hlavně nabízí napínavý děj.

Nejprve tu máme příběh Mayor Fisk, ve kterém se slavnému padouchovi Kingpinovi podaří stát se starostou New Yorku. Daredevil je naštvaný a nevěří tomu, že by k jeho výhře stačilo jen to, že získal nějaké plusové body během krize v eventu Secret Empire. Kingpin si je ale natolik jistý v kramflecích, že přizve do svého týmu Daredevilovo alter ego Matta Murdocka, aby si zlepšil image u veřejnosti.

V komiksu se taky objeví tajemný zabiják/pouliční umělec Muse, zvláštním, ale docela zajímavým způsobem dvojče Matta Murdocka Mike a na konci i další tajemný vrah, který se zaměří na Daredevila v příběhu Death of Daredevil. Tímto příběhem se i Soule loučí s psaním Daredevila a úplný konec je malinko šokující, až trochu může působit jako podvod na čtenáře dle mého názoru. Přesto je tento příběh – stejně jako všechny ostatní – skvělý a navrch i hezky dojemný.

Soule (minimálně v těchto číslech) odvedl opravdu dobrou práci na Daredevilovi. I kreslíři jsou zde velmi dobří a dávají vzniknout skvělému temnějšímu počtení ze stáje Marvelu.

8/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *