Avengers: Back to Basics

Scénář: Peter David
Kresba: Brian Level, Juanan Ramirez

Zjistil jsem, že mě hodně baví, když se vezmou staré příběhy a zpracují se moderně. Na těch starých totiž už často hodně zapracoval zub času. Kresba nebývá tak poutavá, scénář je plný zbytečného vysvětlování a tak dále… Navíc když jsem viděl, že komiks píše Peter David, který psal skvělého Hulka anebo třeba i velmi fajn retro příběhy s Wolverinem a Kitty, neváhal jsem a na komiks se vrhnul.

Hlavní hrdinkou je Ms. Marvel, v civilu Kamala Khan, která je nyní velmi populární. Tahle mladá muslimka dostane od Visiona supermoderní virtuální brýle, díky kterým může být pozorovatelem slavných bojů Avengers, přičemž se může leccos přiučit. Samozřejmě se vše zkomplikuje a její virtuální realita se zvrhne v cestování v čase, v níž se může zkomplikovat přítomnost.

Premisa je to poměrně nenápaditá, ale funguje. Bohužel samotné zpracování žádná velká pecka není. Boje Avengers nejsou (alespoň v komiksu) nikterak pamětihodné (tu bojuje Thor s Lokim a vlkem Fenrisem, támhle se objeví Magus s kosmickou krychlí…) a celé to působí spíše jako nesourodý, ale především ne až tak zábavný slepenec.

Každopádně komiks měl být oddychovkou, což taky je. Mohlo to být mnohem lepší, ale i tak je Avengers: Back to Basics pohodová minisérie.

6/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *