Cloak and Dagger: Shades of Grey

Scénář: Dennis Hopeless
Kresba: David Messina, Francesco Manna

Pravděpodobně kvůli novému seriálu s touto neobvyklou superhrdinskou dvojkou dostali Cloak and Dagger (kdysi u Semicu pěkně překládání jako Dýka a Plášť) novou minisérii. Když jsem zjistil, že ji píše Dennis Hopeless, od kterého se mi moc líbilo Avengers Arena a pokračování Avengers Undercover, rozhodl jsem se tomu dát šanci.

Bohužel se mi komiks moc nelíbil. Cloak a Dagger jsou kamarádi/milenci, kteří k sobě vždycky měli blízko, a to především proto, že černoch Cloak se svými „temnými“ schopnostmi potřebuje „světlou“ bělošku Dagger k tomu, aby se z toho všeho nepominul (asi tušíte, že tenhle komiks nikdy nepatřil k nejoblíbenějšími mezi alt-right Amíky). Nyní ale vidíme tuhle dvojku v docela zajímavém stavu. Moc spolu nekomunikují a každý si rozjíždí svou vlastní kariéru, Cloak dělá bodyguarda celebritám, Dagger zase pomáhá policii. Jsou na sebe docela nabroušení a bojují o svou samostatnost.

To je docela slušně rozehraný příběh, ale bohužel samotný hlavní děj není moc zajímavý a už vůbec ne originální. Objeví se nějaký ďábelský zloduch a pomocí flashbacků vidíme, že se může jednat o někoho důležitého z jejich společné minulosti, takže proti němu budou muset znovu spojit síly. Velký problém u mě taky byl, že mi prostě ani Cloak, ani Dagger nebyli sympatičtí. Nelezli mně přímo na nervy, ale když je komiks dost postavený na jejich interakci, včetně dramatických scén, tak je blbý, když mě to nechává chladným. Navíc ten příběh se pak začne hrozně táhnout a poslední čísla už jsem se příšerně nudil.

Přesto oceňuju zajímavou práci s postavami (i když mně sympatičtí nebyli) a určitou realističnost, co se týče jejich vztahu. Jako celek ale slabota.

5/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *