All-New Wolverine: Old Woman Laura

Scénář: Tom Taylor
Kresba: Marco Failla, Ramon Rosanas, Djibril Morissette-Phan

Tato série mě docela dost zaujala. Připadala mi místy drsná a zároveň měla zajímavou „čistou“ kresbu a kvalitní práci s postavami. No a oni ji ukončili.

Jenže já toho nakonec tolik nelituju, protože u posledních čísel dle mýho názoru kvalita dost klesla. V posledních pěti číslech tu máme nejprve krátký ujetý příběh s Deadpoolem, který je docela slušný, ale připadalo mi, že Deadpool je zde přehnaně milý a skoro až leze do zadku Gabby, jedné z hlavních hrdinek (taková malá Wolverinka).

Poté je tu krátký příběh o pomstě, kde Wolverine (ženský Wolverine) pomáhá jedné černošce pomstít se jednom politikovi, co je zapojený do vraždy jejího otce a je to extrémní pravičák. Z toho příběhu je cítit, jak se autoři snaží hrozně moc pomstít spíš alt-right politikům z USA a celá ta surovost a mučení na působila docela křečovitě.

A to nejhorší na konec – poslední tři díly se odehrávají v budoucnosti, která je… ženská. Ne kvůli tomu, že by muži vymřeli nebo tak něco, ale prostě ženské tu ovládají nejvyšší pozice, bere se to jako standard, taková feministická utopie… ale spíš těch radikálnějších feministek IMHO. Nějak se to tam nevysvětluje, prostě nám autoři tvrdí, že se to v budoucnosti víceméně prohodí a prominentními superhrdiny budou ženský, zatímco chlapi jsou spíš křoví. Je to divný, ale ještě tu divnost u mě zvyšuje to, jak jsou všechny ženský strašně drsňácký, často mají chlapský účesy, jsou starý, neatraktivní (ale ne tlusté, jen prostě vypadají příliš mužsky)… a především jsou na tom morálně obvykle dost dobře. Líp než chlapi. Aspoň takhle to na mě působilo. No a především je to tedy hrozně průměrný příběh o posledním boji, kdy se všichni (všechny) dají dohromady proti jednomu poslednímu zlu a kde někdo asi umře.

Hodně slabý dojezd, nejspíš hlavně proto, že autoři byli moc sebevědomí ohledně své politické angažovanosti a nějak to v těhlech komiksech neuhlídali.

5/10

(Obsahuje All-New Wolverine 31-35)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *