Food Wars! Vol 4-5

Scénář: Yuto Tsukuda
Kresba: Shun Saeki

Začetl jsem se trochu víc do Shokugeki no Soma alias Food Wars, manze o talentovaných kuchařích, co se snaží prosadit na elitní škole.

Ze začátku působí série velmi originálně. S japonskou precizností tu jsou ukazované různé recepty a techniky vaření a samotná příprava jídla je tu prezentovaná jako něco velice dramatického (čemuž přispívají různé na první pohled nesplnitelné výzvy a soutěže), kde nás dokonce očekávají různé odhalení a zvraty… vše pořád v rámci přípravy jídla. Zní to šíleně? Pro Japonce ne, ti zvládají v komiksu kdejaké kousky.

I další díly Food Wars jsou moc hezky nakreslené (hlavně co se týče postav), ale z nějakého důvodu se autor teď vyhýbá hambatým a sexy scénám nebo je alespoň omezuje na minimum. V dřívějších dílech, když někdo pozřel obzvlášť chutnou pochutinu, byla jeho rozkoš ilustrovaná… eroticky. Často i s nějakým tím humorem, ale především šlo o odhalenější těla postav. To ve čtvrtém a pátém booku je snad jenom jednou.. a to ještě k tomu s klukem.

Nechci říct, že kvůli tomu jsem tuhle sérii četl, ale bylo to příjemné zpestření. V dalších dílech čeká hlavního hrdinu a jeho kamarády spoustu šílených kuchařských výzev a… začíná se to dost opakovat. Místo aby se autor soustředil na stávající postavy, tak přidává nové, a já už se v nich pomalu začínal ztrácet. Vidíme tu nové super-šéfkuchaře, jeden arogantnější než druhý, a taky spoustu mladých talentovaných kuchtíků. Opakuje se především to, že to už už vypadá, že někoho z hlavních hrdinů vyhodí ze školy, ale na poslední chvíli se vždy stane nějaký zázrak a všichni postupují dál (vyhodí jen nějaké anonymní kuchaře, které neznáme nebo jen minimálně).

Pořád musím ocenit preciznost vyprávění a dobrého timingu, ale tu dramatičnost tam už prostě postrádám a příběh mě už tolik nezajímá, takže komiks přestávám číst. Každopádně slušná manga.

7/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *