Punisher 218-228

Scénář: Matthew Rosenberg
Kresba: Guiu Vilanova, Stefano Landini

Co by se stalo, kdyby živoucí stroj na zabíjení… dostal doslovný stroj na zabíjení. Megavýkonný zabiják zločinců Punisher díky jedné infiltraci pod tajným vedením Nicka Furyho získá ironmanovské brnění War Machine, a velice se mu zalíbí.

Možná to zní trochu béčkově, možná až absurdně, ale ve skutečnosti to až neuvěřitelně funguje. Velká část příběhu se navíc odehrává ve fiktivním státu ve Východní Evropě, kde to Punisher v brnění se samopaly, raketomety a plamenomety může pořádně rozjet. Narazí tam na diktátora, co terorizuje místní lid, no a Frank Castle je zkušený voják, tak proč by nepomohl. V pozdějších číslech se pak Punisher vrací s brněním do New Yorku, ale zde narazí na velký odpor superhrdinů, kterým se nelíbí, že svými brutálními činy „haní“ pověst opravdového War Machinea (momentálně zesnulého).

Komiks je ale velkou peckou především díky scenáristovi Matthew Rosenbergovi. Ten se dokonale vcítil do Punishera v tom nejlepším duchu – v duchu Gartha Ennise. Frank Castle je tu ten klasický sympatický sadista, co občas cedí drsné hlášky a na brutální činy mu nikdy nedojde fantazie. Akorát na rozdíl od ennisovského Punishera se může tenhleten psychouš hádat s počítačem War Machineam o tom, co ještě všechno zvládne a kdo ještě musí surově umřít, než ON uzná za vhodné, že byla „hrozba eliminována“.

Příběh výborně odcejpá, je to pořádná akční jízda a v nemalé míře za to komiks vděčí i výborným kreslířům. Především kresba od Guiu Vilanova je parádní, navíc v ní Frank vypadá velice podobně herci, který ho hrál v netflixovském Daredevilovi.

Tohle je opravdu parádní komiks. Jo a sice to není přímo „MarvelMAX“, ale na obálce je varování, že není vhodný pro děti, takže ačkoliv se to odehrává v hlavním vesmíru, je to na poměry Marvelu slušně brutální.

Velice doporučuju.

9/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *