Immortal Hulk 01-08

Scénář: Al Ewing
Kresba: Joe Bennett, Lee Garbett, Leonardo Romero

Hulk byl pár let pod drnem, ale nyní se velkolepě vrátil. Tenhle supersilný obr si zažil různé změny ve svých schopnostech i povaze, ale nyní se vrací ke svým kořenům, což je inspirace Jekkylem a Hydem, kde Hulk má být stejně jako pan Hyde děsivé monstrum.

„Návrat k podstatě“ je oblíbený způsob u Marvelu jak osvěžit postavu, ale tady je důležité říct, že scenárista Al Ewing se tohoto úkolu zhostil na výbornou. Immortal Hulk je čistě hororový komiks a hlavní hrdina je opravdu děsivou postavou, se kterou si není radno zahrávat.

Podobně jako třeba Swamp Thing od Alana Moorea se ani tento komiks netají tím, že patří do superhrdinského vesmíru, ale „pláštěnky“ využívá jen okrajově. Hulk spíše potkává různé zločince, sadistické padouchy či jen lidi, co byli ve špatnou dobu na špatném místě. A všechny z nich dokáže pořádně vyděsit svým odporným šklebem.

Nesmím zapomenout pochválit brilantní kresbu Joea Bennetta, která se k Ewingovým příběhům dokonale hodí. I vizuálně se čerpá z prvních Hulkových komiksů. Je tu jasná inspirace kresbami Jacka Kirbyho – jen je tento Hulk po všech stránkách drsnější a strašidelnější.

Vynikající hororový návrat Hulka.

9/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *