Batman: Death of the Family

Scénář: Scott Snyder
Kresba: Greg Capullo

Začínal jsem si říkat, jestli té chvály na Batmana od Scotta Snydera není příliš. První dva booky, ve kterých Batman bojuje proti soví sektě, mi přišly jako fajn komiksy, ale nic extra zásadního. Můžu však s potěšením oznámit, že u tohoto příběhu už jsem pocítil nefalšovaný nadšení.

Smrt rodiny naráží na starší příběh Death in the Family, v němž umřel Robin v rukou Jokera, a také zde se naznačuje, že by Batman mohl přijít o svoji „netopýří rodinu“ (Robinů už bylo vícero, pak je tu i Batgirl, Batwoman…) . Hlavně se v tomto příběhu však po nějaké době vrací Joker, a to s poničeným obličejem, ale přesto (nebo právě proto) ve velkém stylu.

Snyder čerpá inspiraci ze starších příběhů s Jokerem, ale zároveň jeho klaun působí svěže. Dost se tu zkoumá jeho vztah s Batmanem, kde Joker působí dost sebevědomě a užívá si svůj konflikt s gothamským netopýrem. Především ale Joker působí skutečně nebezpečně a děsivě.

Death of the Family je dosti velkolepým příběhem, ve kterém nechybí monumentální akční scény, ale i citlivá osobní dramata. Představuje nám skvělého Jokera pro 21. století.

9/10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *