All You Need Is Kill: Stačí jen zabíjet

Scénář: Rjósuke Takeuči, Hiroši Sakurazaka
Kresba: Jošitoši Abe

Sci-fi manga, podle které je oblíbený biják s Tomem Cruisem… který jsem doteď neviděl, takže nemám srovnání.

Můžu však říct, že tenhle japonský kousek fakt stojí za to. Na rozdíl od obvyklé mangy se příběh odehrává na malém prostoru, rámují ho pouhé dva booky, které u nás vyšly uceleně v jedné tlustší knize.

Hlavní hrdina je nepříliš dobrý voják, který je nucen v blízké budoucnosti na Zemi bojovat proti záhadné mimozemské invazi. Lidstvo dostává příšerně na prdel, ale vše se může změnit ve chvíli, kdy náš hlavní hrdina umře… a potom zase ožije. Po své smrti se probudí ten den ráno a vše se před ním znovu odehrává přesně tak, jak si pamatuje. Nyní však nemusí umřít, protože už bude očekávat, co se stane dál… jenže on zemře. A znovu se probudí. A znovu. A znovu. A znovu…

Keidži není zase tak hloupý, a tak mu dojde, že může toto zvláštní prokletí neustálého umírání a opakování se stejného dne proměnit ve výhodu.

All You Need Is Kill je manga napěchovaná skvělou akcí, ale také se v něm zajímavým způsobem vyvíjí děj. Jedná se o opravdu napínavou a poměrně originální záležitost. Navíc i kresba je vymazlená.

Vynikající akční sci-fárna.

9/10

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *