Savage Dragon 53-63

Scénář: Erik Larsen
Kresba: Erik Larsen

Savage Dragon 59 coverDalší příběhy Seržanta Dragona, superhrdinského držáka vydavatelství Image Comics.

Kreslíř a scenárista Erik Larsen si pořád užívá svou akční jízdu a je to pořád slušné čtení, i když člověk musí občas přimhouřit oko nad jakousi prázdnotou komiksu. Celkově je to dosti povrchní komiks, a to nemluvím jen o nadpozemských proporcích místních rambičů a super-kozatek. Ale každý komiks nemůžou být Watchmeni.

Dragon je zdánlivě mrtvý a zaskakuje za něho je velká fanynka She-Dragon, která vypadá jako jeho ségra, i když spolu nemají nic moc společného a samotný Dragon se k ní nikdy moc nehlásil. Hlavní hrdina se nakonec vrací, ale trochu netypicky – jeho mysl se dostává do těla jeho kámoše, díky čemuž on, fousatý loser, občas získává jeho schopnosti.

Savage Dragon je vlastně relativně klasický superhrdinský komiks, ale jaksi na steroidech. Tahle čísla vyšla na konci 90. let, a na tu dobu mírně provokuje svými tématy. Objevují se zde drogy, prostituce a Dragonova holka je třeba bývalá pornohvězda. Na druhou stranu v tom  Larsen nenechává vymáchat čtenáři čumák, spíš se jen snaží obohatit svůj superhrdinský svět o nějaké ty dospělejší prvky, a to je docela fajn mix.

Celkově je to povětšinou fajn odpočinkovka, takže ještě hodlám pokračovat ve čtení.

7/10

Savage Dragon 54 page09 Savage Dragon 55 page08 SD61 p08

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *