Great Teacher Onizuka Vol 6-10

Scénář: Tohru Fujisawa
Kresba: Tohru Fujisawa

51A4XCEBPFL._SX317_BO1,204,203,200_Dal jsem si hned pět dalších knih téhle kultovní mangy o jednom velmi netypickém učiteli… protože teď se komiks už pořádně rozjel.

Onizukova pozice učitele je pořád dosti nestálá. Musí dokázat, že dokáže splnit učitelské zkoušky, ale především ho terorizují žáci, i když už si mnohé získal na svou stranu. Jako pořádně tvrdý oříšek se ukáže blonďatá kráska s obřím IQ, které kdysi jedna učitelka psychicky ublížila a od té doby důmyslně šikanuje učitele. Poté tu jsou další vychytralé žačky, které chtějí Onizuku zničit a nebojí se k tomu vydírat i učitele s máslem na hlavě. A v desáté knize se Onizuka rozhodne vydělat peníze na výlet, které studentský pokladník ztratil. Když o něm pochybují, tak ještě „zvyšší sázky“ a vsadí se, že vydělá na luxusní dovolenou do Okinawy.

GTO je manga, která se zabývá vážnými tématy. Žáci zde dokáží být velmi krutí a vidíme, jak křehká může být důvěra vůči autoritám. Učitel Onizuka a vlastně i celý tento komiks s těmito nastolenými tématy bojují s až bizarním humorem. Ten je však vynikajícím způsobem zpracovaný. Kresba je skvělá a tempo až smrtelné.

Velmi zajímavá a mimořádně zábavná manga.

9/10

GTO_v07_029 GTO_v08_029 GTO_v10_017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *