Král Špunt

Scénář: David B.
Kresba: David B.

64369396_kral-spuntPo skvělých komiksech Padoucnice jsem se od stejného autora rád podíval na jeho komiksovou pohádku a nelituju.

Král Špunt je adaptace jakési staré francouzské povídky, možná poměrně svébytná, originál neznám. Už v Padoucnici čtenáře oslní kresba a zde to platí dvojnásobně, mimo jiné i díky vyvedeným barvám. Komiks je vizuálně poměrně temný, ale hýří fantazií. Příběh je o dítěti, které se dostane na loď duchů, co nenávidí živé a s potěšením je vraždí, ale nakonec se rozhodnou mimino ušetřit a vychovat ho. Takový námět je vděčný pro kreslíře s velkou představivostí, takže tu máme spoustu pitoreskních mrtvých pirátů a divokých vln. Vizuálně i černým humorem mi komiks trochu připomněl herní sérii Monkey Island.

Komiks je spíš taková jednohubka, ale je zajímavé, že příběhově je to poměrně temná záležitost. Člověk se spíš jen kochá obrázky, sem tam se zasměje a najednou je tu konec, který bych u klasické (dnešní) pohádky moc nečekal. Nechci spoilerovat, ale řekněme, že v něm převládá melancholie. Proto bych možná komiks doporučil spíše starším čtenářům, kteří mají rádi vizuálně pěkné a atmosferické komiksy.

8/10

kral-spunt-2 kral-spunt-3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *