Catwoman: When in Rome

Scénář: Jeph Loeb
Kresba: Tim Sale

389572._SX1280_QL80_TTD_Na tenhle komiks jsem byl dlouho zvědavý, ale musím říct, že jsem vůbec nečekal, že mě tahle Catwoman tak vyrazí dech.

Catwoman: When in Rome vytvořila stejná dvojice jako slavný komiks Dlouhý Halloween s Batmanem. I tady vás čeká úderný scénář s cool vnitřními monology a především originální a zatraceně působivá kresba Tima Salea. Ten je většinou výborný, ale co předvádí tady, je naprosto dechberoucí. Catwoman je šíleně sexy a stylová, ačkoliv nosí svůj starý kostým, který má veliká ušiska a dokonce i ocas. Ale i prostředí, divoké barvy, akce… Nejsem žádnej uměleckej kritik, ale hromadu panelů by si zasluhovalo zarámovat a v podstatě KAŽDÝ panel je prostě nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera.

Příběh je o Catwoman, která se vypravila do Říma, aby pátrala po své minulosti a hned se pustí do křížku s místními mafiózy. Je taky obklopená více chlapy, než by se jí asi líbilo – pohledný mlčenlivý zabiják Blonďák, úlisný Hádankář a taky je tu možnost, že ji z Gothamu sleduje samotný Batman. Scénář je překvapivě vcelku originální a přinese i nějaký ten zvrat. Loebem napsané hlášky bývají perfektní, ale konstrukce příběhu je někdy trochu zvláštní (některé zvraty mi nepřišly moc důvěryhodné a je vidět, že některé scény jsou dělané spíš pro efekt). Ale podle mě je zdejší příběh lépe zpracovaný než v uznávaném Dlouhém Halloweenu.

Čímž se dostávám k mé závěrečné a možná trochu kontroverzní myšlence – Catwoman: When in Rome je lepší než Batman: Dlouhý Halloween. Catwoman má totiž ještě působivější kresbu a příběh lépe funguje. Každopádně bez jakéhokoliv srovnávání doporučuju tenhle komiks všem, protože to je maximálně příjemný komiks nejen pro fanoušky Kočičí ženy.

9/10

Catwoman-05-005 Catwoman-When-in-Rome-int page01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *