Avengers Undercover

Scénář: Dennis Hopeless
Kresba: Kev Walker, Timothy Green II

Avengers Undercover 001-000Avengers Arenu jsem si pořádně užil, a tak jsem samozřejmě sáhnul po přímém pokračování od stejného scenáristy.

A je to hodně podobná akční pecka o mladých rebelech. Po událostech v Aréně jsou superhrdinové v pubertě slavní. Padouch Arcade živě natáčel mladé hrdiny, jak bojují a zabíjejí a trpí, a miliony lidí po celém světě z toho viděli každou minutu. Některým nově nabytá popularita vyhovuje, ale většina hrdinů o tom nechce ani slyšet. Příběh, který následuje, je docela originální a místy se nedá čekat, kam se to vyvine, a tak už nebudu víc vyzrazovat. Jenom řeknu, že se opravdu hlavní postavy ocitnou „v utajení“ mezi padouchy, se kterými se velmi důvěrně poznají.

Hlavní napětí komiksu (kterého je na rozdávání) pak spočívá v tom, že postavy oscilují mezi dobrem a zlem, a na rozdíl od jiných obdobných komiksů v superhrdinského mainstreamu může mít jejich rozhodnutí velkou váhu. Podobné téma bylo i Avengers Areně, ale tady je to ještě intenzivnější. Opravdu se tu může postava stát zlou… a opravdu zde postavy umírají.

Avengers Undercover má skvělou akci a je to zatraceně napínavá záležitost s důrazem na propracované charaktery. To chcete číst.

9/10

Avengers Undercover 008-006 Avengers Undercover 006-005 Avengers Undercover 002-012

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *