Incredible Hulk 355-372

Scénář: Peter David, Dale Keown, Bob Harras, Sam Kieth
Kresba: Jeff Purves, Dan Reed

Hulk370_01Peter David je zpátky a s ním Hulk alias Joe Fixit. Hulk je momentálně šedý a má větší inteligenci než původní zelený Hulk, takže dělá gorilu pro jednoho mafiána (jednoho z těch hodnějších) v Las Vegas a svůj život si užívá, i když se přes den mění v Bruce Bannera. Jeho pohodový život, kde má ve fráčku obří respekt a není jen vrčící obluda, se ale začíná rozpadat…

V těchto dílech Hulk bojuje s různými protivníky a střetává se i s různými známými postavami, až to trochu působí nuceně. Většina příběhů je ale dobře napsaná a hlavně pomáhá fakt, že šedý Hulk je fakt skvělá postava, která má vždy po ruce nějakou super drsňáckou hlášku (která je opravdu drsňácká, Peter David umí). Nejlepší je, když potká Thinga, který přišel o schopnosti a svou kamenitou podobu, ale kupodivu z toho má deprese, protože si v superhrdinském světě připadá jako slaboch. Chce si s Hulkem promluvit o jejich minulosti a myslí si, že mu trochu vyčiní, ale dostane od něho pořádnou čočku. Sice jen verbální, ale možná o to bolestivější. Celkově zesměšňování jde šedému Hulkovi na výbornou, že by se i Spider-Man měl co učit (jenže na takhle drsné hlášky by asi neměl koule).

Celkově tu ale máme spíše lepší a někdy trochu slabší hulkovské duely (z těch lepších ještě stojí za zmínku setkání ve vlaku s Misterem Hydem, které nakreslil Sam Kieth)… což se začne měnit, když se ve 372. čísle epicky znovu zjeví zelený Hulk, čímž začíná slavná story Tiché výkřiky. Tu už jsem kdysi četl v UKK a přečtu si ji rád znovu, ale teď si dám přeci jen od Hulka zase na chvilku pauzu.

Hodně slušné pokračování Davidova runu s pouze několika epickými scénami, ale i tak to za čtení rozhodně stojí.

8/10

Hulk361_06a Hulk366_09b Hulk370_10b

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *