Wonder Woman 2: Odvaha

Scénář: Brian Azzarello
Kresba: Cliff Chiang

wonder_woman_odvahaSakra, já už mám na tu komiksovou Wonder Woman fakt nějakou smůlu. Jednička mi přišla ještě jako slušný komiks, ale tohle…?

Tahle Wonder Woman má především skvělou kresbu. Samotná WW sice nevypadá tak sexy, ale má zajímavý božský vzhled se snědou pletí, orlím nosem a cool kostýmem. Ostatní postavy jsou ale vizuálně ještě zajímavější a působí originálně. Anorektická Svár, divný klučina se svícemi přetékajícími na ksicht Hádes a tak dále. To vše je vybarveno divokými barvami a obálky jsou zatraceně cool.

Jenže tím tak nějak komiks co se týče kvalit končí. Ano, scény vypadají hustokrutopřísně, jenže jsou taky hrozně často stupidní. Wonder Woman chce zachránit holku, kterou zbouchnul Zeus, a tak je o ní mezi bohy velký zájem. Každý má nějaký svůj plán… škoda jen že hlubší motivace postav povětšinou chybí. Máme se asi spokojit s tím, že jsou to prostě ti řečtí bohové, kteří tak rádi pletichaří. Jenže když máme v komiksu moderní vzhled, tak by bylo fajn, kdyby měly postavy moderně i zajímavé charaktery.

Azzarello se snaží na čtenáře neustále udělat dojem svými nápady a akcí. Obojí na první pohled vypadá výborně, ale hned na druhý to může být slušné WTF. Například se tu dozvíme, že Amazonky se vydávaly sem tam spát s námořníky, aby získaly další děti do svého rodu. Potom otce bez milosti zabily. Takže drahé sestry hrdinné Wonder Woman jsou vražedkyně. Vadí jí to? Nevíme, protože Azzarello nikdy do hloubky nejde, a už rychle radši přichází s dalším nápadem – když se Amazonce narodí syn, dá ho do služeb kováři Héfaistovi. Tady už Wonder Woman váhá a chce je zachránit, ale dozví se, že oni jsou rádi stroji na výrobu zbraní. Ale to opravdu každý napůl námořník, nápůl Amazonka je spokojený s tím, že bude od narození do smrti vyrábět zbraně v megakovárně jako otrok? Nevíme, Azzarello nikdy do hloubky nejde. A nechtějte, abych začínal o megaujeté svatbě Wonder Woman s Hádesem, která má strašně super obálky, ale číst pak bubliny je za trest. Mimochodem na jedné obálce se Wonder Woman líbá s jedním padouchem, což v komiksu vůbec nedělá a dokonce to mezi nimi ani nijak nejiskří, nic. Chápu, že obálky občas přehánějí, aby nalákaly čtenáře, ale tohle už je trochu moc.

Wonder Woman od Azzarella je rádobydrsňácká slátanina se super kresbou.

5/10

WW_2_029 womnder-woman-2-odvaha-3 WW_2_060

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *