Avengers v5 01-13

Scénář: Jonathan Hickman, Nick Spencer
Kresba: Jerome Opena, Adam Kubert, Dustin Weaver, Mike Deodato

comicsJonathan Hickman rozjíždí novou (=nově zresetovanou) sérii Avengers co nejvelkolepěji… ale mě to nechává chladným.

Do party s sebou bere i dobré kreslíře jako Adama Kuberta či Mikea Deodata, kteří ztvárňují postavy poměrně realisticky, ale přesto se mi snad vždy mnohem více líbily obálky než vnitřek komiksu, který na mě bůhvíjaký dojem nedělal.

A to platí bohužel i u scénáře. Hickman na nás neustále pomrkává, že nás čeká ten nejosudovější z nejosudovějších příběhů… a pomaličku se k němu plazíme skrz nové či nepříliš známé postavy, které nejsou vůbec špatné, ale nejsou to žádní áčkoví Avengers, který bych si představoval v hlavní sérii Avengers.

Jednotlivé příběhy mě nikdy nijak extra nezaujaly. Avengers se tu třeba potýkají s nějakou vesmírnou entitou, co chce tvořit nebo ničit nebo jak se nakonec rozhodne… to je něco, co mě dokáže dokonale uspat u snad jakéhokoliv superhrdinského komiksu a tenhle není výjimkou. Pak tu máme i nějaké obyčejnější odbočky jako špiónská mise na ostrovu A.I.M.u a další, kde prosvitne i nějaký ten fajn humor, ale to je spíš výjimka.

Vydržel jsem 13 čísel a občas je to fajn, občas nějaká postava dost zazáří, občas se vyskytne nějaká parádní hláška, ale připadá mi, že to jde odnikud nikam a nechce se mi čekat dalších 15 čísel, až se nějaké to ONO stane – nehledě na to, že jsem si poměrně dost jistý, že ani z toho bych nebyl bůhvíjak nadšený. Dávám téhle sérii pass.

6/10

Avengers V5 003-Zone-016 Avengers v5 007-014 Avengers v5 009-007

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *