Supergirl v7 01-06

Scénář: Steve Orlando
Kresba: Brian Ching

Supergirl (2016-) 003-000Všiml jsem si, že v DC zase mají nějaký restart na přilákání nových čtenářů… Proč ne. A tak jsem se rozhodl, že se podívám na jejich novou Supergirl.

Nejprve u mě zavládlo nadšení. Nová Supergirl má hodně zajímavou kresbu, která je jakýmsi mixem cartoonu a realističtější superhrdinské kresby. A to prosím cartoonu bez výraznějšího manga stylu, který je teď všude. Umím si představit, že se tahle kresba nemusí líbit každému, ale u mě zabodovala. Především se ale v prvním čísle Supergirl skvěle představí a scenárista na nás začne sypat několik skvělých nápadů… například je skvělé, že Supergirl je ve své civilní roli za takového losera proto, že všechna technologie byla na její domovské planetě natolik vyspělá, že i ta nejmodernější pozemská je na ni příliš primitivní, takže pak v konečném případě působí hloupě, že nezná základní věci. Civilní část o tom, jak si Kara musí zvykat na to, že už není premiantka a nadaná dívka, ale ten divňous, co ničemu nerozumí, je prostě skvělá.

Bohužel se to začne rychle hroutit. Bez zbytečného rozepisování prostě nastane ta superhrdinská část, a ta je absolutně nezajímavá. Se Supergirl začne bojovat robotí verze Supermana, která má v sobě mozek jejího zlého otce… Co jsem pochopil, tak už je to existující postava, kterou zde možná trochu dál rozvíjejí, ale mně to nic neříkalo, a ta postava mě k smrti nudila. A to jsem s ní musel číst 5 dlouhých čísel, ach jo.

Vážně doufám, že autoři nevystříleli všechny dobrý náboje v prvním čísle, a tahle série se zase zvedne v kvalitě.

6/10

Supergirl (2016-) 002-004 Supergirl (2016-) 002-016 Supergirl (2016-) 006-006

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *