Catwoman 20-25

Scénář: Chuck Dixon, Deborah Pomerantz
Kresba: Jim Balent, Brian Steelfreeze

Catwoman_v.2_24Tato první dlouhá série Catwoman mě zaujala. Scenáristicky byla občas hodně fajn, občas bohužel i průměrnější, ale jistotou zůstávala příjemná kresba Jima Balenta. Catwoman je zde zobrazována jako zatraceně sexy kost s velkými balóny, ale líbí se mi, že má poměrně realistický kostým, který zakrývá v podstatě celé její tělo (ačkoliv to tělo taky až nerealisticky obepíná, takže i přesto vidíme detailně její křivky…). Přestože je Catwoman smrtonosně sexy, tak také její charakter není úplně špatně zpracovaný, především je to opravdu žena, která je naprosto soběstačná a většinou bývá paní situace.

Bohužel zdejší příběhy jsou průměrnější. Nejprve se Catwoman vydává na natáčení filmu o velkém monstru, aby ukořistila ceněný scénář pro jiného filmaře, což se samozřejmě zvrtne a zdejší příšera rozhodně nebude jenom z papundeklu. Postupně zhoršující se příběh napsala Deborah Pomerantz, která na chvíli vystřídala scenáristu Dixona. Ten pojednává o jakési zamotané rodinné situaci jak z telenovely, kde ten miluje tu, ale ona ho zradí, bratři jsou kvůli ní rozhádaní, a do toho ještě zasahují naštvaní otec a strýc… Jo a všichni jsou to teda taky mafiáni naštvaní na Catwoman za to, že jim kdyis ukradla vzácný klenot. Pravděpodobně se Pomerantz snažila o jakousi moderní shakespearovskou tragédii, ale skončila u zcela nudné vztahovky, která je čím dál tím úpornější a nudnější.

V čísle 25 se Dixon vrací, ale bohužel s poměrně průměrným příběhem o šíleném domě, v němž zesnulý milionář měl zanechat vzácný poklad. Kladem je přítomnost Robina, záporem přítomnost nudného týmu Psyba-Rats. Toto číslo má své hezké momenty, ale příliš obyčejný scénář je zbytečně roztažený na 30 stran. Velmi krásnou třešničkou na dort, která zlepšuje celkový dojem, je poté minipříběh na konci, v němž se Catwoman mstí nelegálním prodejcům kožešin z ohrožených druhů. Tento scénář má sexy ponurou kresbu od Briana Steelfreeze, která připomene mistra Eduarda Rissa.

Dohromady je tato Catwoman ale bohužel dosti průměrným počtením – doufám, že se série dále zlepší a dočkám se lepších příběhů.

6/10

Catwoman v1 20 14 catwoman_1995_#023_08 catwoman_1995_#025_35

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *