Power Girl 13-27

Scénář: Judd Winick. Matthew Sturges
Kresba: Sami Basri, Hendry Prasetya

power-girl-024-2011-digital-empire-001Tahle série s vyzývavou superhrdinkou mě vcelku bavila, tak jsem se rozhodl ji i dočíst – což nebyl takový problém, protože byla ukončena 27. číslem.

Předchozí čísla byla místy velmi vtipná a měly super kresbu. Zde máme nové kreslíře Sami Basriho a Hendryho Prasetyu, kteří sice nemají takový komediální švih, ale rozhodně se na jejich kresbu dobře kouká a díky barvám působí i vcelku originálně. Bohužel i scenárista byl vystřídán za nového, konkrétně Judda Winnicka. Žádný velký kvalitativní sešup se nekoná, ale to především proto, že předchozí čísla sice byla fajn počtení, ale o nic výjimečného se nejednalo.

Celá nálada komiksu se tu mění. Power Girl zde řeší závažnější věci… Zlého a nebezpečného Maxwella Lorda, jehož si ale nikdo nepamatuje díky jeho superschopnostem, mága, který útočí na Power Girl i na Supermana (protože magie je jedna z mála věcí, proti které nejsou kryptoňani odolní) a dojde i na čísla, která by se dala označit za politická.

Konkrétně se jedná o příběh nespravedlivě obviněného Araba se superschopnostmi, který byl pro mě jedním z nejlepších čísel od Winicka. Na konci ještě nastupuje na roli scenáristy Matthew Sturges, který napsal také trochu politický příběh, protože v něm ženy a holky bojují díky Power Girl za „empowerement“. I tento příběh mě zaujal víc než nějaké bitky s fialovými monstry a přerostlými magickými dinosaury.

Jediný větší přešlap je poslední číslo od Sturgese, který má stokrát ohraný námět – padouch před hrdinu dá zdánlivě nemožný úkol zachránit několik nebezpečných situací najednou. Z nějakého důvodu mi tento příběh v jeho podání přišel neuvěřitelně nudný a otravný. To rozhodně nebyl nejlepší způsob jak ukončit sérii.

Cca druhá polovina série Power Girl je znatelně méně komediální a o trochu horší než první půlka od Graye, Palmiottiho a Amandy Connerové, ale stále se jedná o solidní superhrdinské čtení.

7/10

power-girl-016-2010-digital-empire-009 power-girl-020-2011-digital-empire-005 power-girl-024-2011-digital-empire-009

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *