Dungeon Meshi Vol 1-2

Scénář: Ryoko Kui
Kresba: Ryoko Kui

1-3Kuchařská manga trochu jinak. Skupinka klasických fantasy dobrodruhů – elfí kouzelnice, lidský válečník a hobití zloděj – se vydávají hlouběji do jeskyně, aby zachránili zbytek své party, který slupnul drak. Potkávají trpaslíka, jenž je zblázněný do objevování způsobů, jak všechny ty potvory v jeskyni co nejchutněji uvařit – a jeho největším snem je připravit luxusní jídlo právě z draka, po kterém hlavní hrdinové pasou. To sice nejdřív na hlavní hrdiny neudělá dojem, ale vzhledem k tomu, že jsou po posledním „respawnu“ švorc, uvítají možnost získat jídlo levně z prostředků, které nabízí sama jeskyně.

Autorka mangy jde až neuvěřitelně do hloubky co se týče vymýšlení toho, jak funguje jeskyně. Ukazuje ji jako svět, který se řídí svou vnitřní logikou, a zjišťujeme celý její ekosystém. Poté brzy přijde na řadu biologie monster, které hlavní postavy chtějí uvařit, a nakonec – opět s japonskou precizností – přichází i pohled do světa vaření, kde nás dokonce čeká u každého jídla kompletní fiktivní recept včetně ukazatelů obsažených tuků, vitamínů apod.

Za to si tenhle komiks rozhodně zaslouží velikou pochvalu. Bohužel i když je komiks komediální a dochází na nějaké vtípky, tak to není až taková řachanda. Asi největší problém je v postavách, které nejsou špatné, ale pro svou schématičnost nejsou příliš zajímavé…

Proto i když je tahle manga fajn, dvě knihy mi stačí a nebudu se dál s družinou pídit po tom, jak asi chutná drak.

7/10

bdungeon-meshi-6101725 i012 m004

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *