Wolverine and the X-men Vol 3-4

Scénář: Jason Aaron
Kresba: Chris Bachalo, Nick Bradshaw, Jorge Molina, Mike Allred

wolverine_and_the_x-men_vol_1_14Jason Aaron a jeho jízda s novou generací X-menů, které učí starší a zkušenější mutanti, pokračuje.

Ve třetím booku ale Aaron trochu zpomalí. Může za to asi skutečnost, že v této knize se sešity odehrávají během velkého eventu Avengers vs X-men, který samozřejmě musel nějak ovlivnit i Wolverinovu akademii (resp. „Školu Jean Greyové“). To by nevadilo, ale asi tím, jak je event natahovaný, tak se zdají být lehce natahovaná i čísla v této sérii. Pořád je to výborné počtení, ale najednou tam je nedostatek aaronovských bombastických scén spojených se zajímavými postavami… Něco takového nakonec přeci jen přijde v závěrečném čísle třetího booku, kde se dopodrobna podíváme na postavu Warbird, sexy válečnici z jiného světa. Její příběh je dojemný a zatraceně působivý.

Čtvrtý book se sice také ještě odehrává v době Avengers vs X-men, ale Aaron už si tu rozjíždí své vlastní příběhy a ty už jsou zase pecka, jak má být. Vrací se nový Hellfire Club složený z psychopatických sadistických děcek a nepříjemně začne ovlivňovat situaci na akademii. Zdá se, že i pár šikovných popíchnutí může školu v konečném důsledku rozložit. Opět je tu velký důraz na postavy, takže některé události jsou až dechberoucí.

I když trojka by mohla být lepší, v kombinaci se čtyřkou je Wolverine and the X-men stále vynikající sérií.

9/10

(Obsahuje Wolverine and the X-men 09-18)

wolverine1 wolverine2 wolverine3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *