Superior Spider-man 17-26

Scénář: Dan Slott, Christos Gage
Kresba: Ryan Stegman, Giuseppe Camuncoli, Humberto Ramos, Pasqual Ferry

superior_spider-man_vol_1_18Sága o „zlém“ Spider-manovi pokračuje. Dr. Octopus při boji na život a na smrt ovládl tělo Petra Parkera, následkem čehož získal i jeho vzpomínky, které ho přesvědčily, aby ctil Spider-manovu památku tím, že se stane tím nejlepším superhrdinou. Spider-man v jeho podání je ale pořádně drsný a víc než hrdinu připomíná padoucha…

Tato série má obzvlášť impozantní začátek, ale ani další čísla se nenechají zastínit. Od čísla 18 do 26 tu máme jeden výborný příběh za druhým. Nejprve se do naší přítomnosti dostane Spider-man z roku 2099. Ten mi vždy připadal jako neuvěřitelně nudná postava (ale abych pravdu řekl, nejsem si jistý, kolik jsem toho s ním četl, mohl to být i jediný komiks), ale tady je s ním slušná zábava, hodně mě bavil jeho futuristický slang. Vypíchnout musím taky číslo, kde se „nový Spidey“ potká se sexy Black Cat… no a protože Dr. Octopus není Petr Parker, tak jejich setkání bude… dost jiné. Nebudu víc rozebírat, abych vám nezkazil případné zábavné překvapení.

Máme tu také delší příběh s Venomem, který se vrací v plné své síle a jeho fanoušci určitě budou jásat (ačkoliv se nyní Venom krotí, protože ho ovládá beznohý Flash Thompson). A v neposlední řadě se tu připravuje půda pro megalomanský návrat jediného pravého Goblina, Normana Osborna, který v tichosti shromažďuje armádu a tvrdě likviduje konkurenci. Obojí je výborné a místy i slušně drsné na mainstreamový Marvel.

Pokud bych něco měl vyčíst, tak možná má Otto Octavius příliš velké štěstí. Postavám v marvelovském vesmíru sice sem tam dojde, že u Parkera/Spideyho došlo k nějaké změně, ale jsou v tomhle ohledu stejně docela natvrdlí. Scenárista ale tohle neignoruje, stále ukazuje, jaký je Octavius myslitel, a někteří si myslí, že mu už prostě po tolika letech hráblo… ale i s tím vším má prostě „Nadřazený Spider-man“ opravdu velké štěstí.

…To mu ale brzy asi dojde, protože Superior Spider-man se blíží ke konci, což mě částečně mrzí – tohle je opravdu výborná série. Jsou v ní poutavé příběhy, má zajímavou hlavní postavu a potěší drsností i vtipem.

Rozhodně doporučuju.

8/10

spidey1 spidey2 spidey3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *